Citroen C4 Picasso - charakterystyka modelu

C4 Picasso uznaje się za jeden z najbardziej pożądanych kompaktowych vanów na rynku. Pojazd ten jest bardzo zwrotny i wygodny w codziennym użytkowaniu, co idzie w parze z komfortem kierowcy oraz pasażerów. Uwagę zwraca również małe spalanie jednostki napędowej, dzięki czemu model ten jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Citroen C4 Picasso – charakterystyka modelu

Picasso to kompaktowy minivan, który doskonale sprawdza się jako rodzinny samochód w przystępnej cenie. Bogato wyposażone wnętrze, a także wyjątkowo duża przestrzeń wewnątrz pojazdu, pozwala na wygodne pokonywanie nawet bardzo dużych dystansów. Zawieszenie pneumatyczne pracuje płynnie i sprawia, że prowadzenie pojazdu jest bardzo precyzyjne, o czym najlepiej jest się przekonać w ramach jazdy próbnej.

Wygodna i niedroga eksploatacja

Citroen C4 Picasso – charakterystyka modelu

Ceny części zamiennych do tego pojazdu zwracają uwagę swoją przystępnością. Wymiana elementu takiego jak miech do zawieszenia jest bardzo łatwa, a wysoka jakość wykonania tego układu sprawia, że znosi on nawet intensywną i długotrwałą eksploatację. Warto jest również wziąć pod uwagę niskie spalanie tego pojazdu, co pozwala na oszczędną jazdę.

Zaskakująco dobre osiągi samochodu

W swojej klasie cenowej Citroen C4 Picasso z całą pewnością wyróżnia się również dobrymi osiągami, które wynikają między innymi z wykorzystania turbosprężarki, która zwiększa moc silnika. Większość przedstawicieli tego modelu wyposażana jest w silniki wysokoprężne. Silniki 2.0 HDi radzi sobie doskonale nie tylko w mieście.

Samochód uwielbiany przez Europejczyków

Swego czasu model ten zajął trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszy europejski samochód. Citroen C4 Picasso dowodzi tego, że kompaktowy minivan może być zwrotny i wygodny w prowadzeniu. Wersje z bogatym wyposażeniem w zupełności wystarczą, aby cieszyć się jazdą. Ten samochód jest doskonały dla dużej rodziny, ponieważ posiada miejsce dla wszystkich jej członków. Przestronna przestrzeń bagażowa umożliwia natomiast przewóz dużo większej ilości bagażu, niż jest to możliwe w innych miejskich samochodach.