Jak usunąć produkt z kartoteki towarów w programie LoMag?

Współczesne programy magazynowe są na tyle zaawansowane, że proces zarządzania obiektami magazynowymi stanie się o wiele prostszy i bardziej intuicyjny. Nie ma tutaj znaczenia, czy kierujemy małym, średnim, czy też dużym przedsiębiorstwem. Nowoczesne narzędzia przystosowane są do potrzeb różnego typu użytkowników. Plusem jest również fakt, że program magazynowy może zostać skonfigurowany w taki sposób, aby odpowiadał on rzeczywistym potrzebom i oczekiwaniom. Oczywiście konfiguracja zalecana jest już na samym początku. Niesie to za sobą wiele korzyści.

Do skutecznej pracy w programie magazynowym niezbędna jest oczywiście kartoteka towarów. To właśnie dzięki niej można swobodnie operować produktami, znajdującymi się w naszym magazynie. Należy podkreślić, że to od nas zależy, jak będzie wyglądać kartoteka. W dowolnej chwili możemy wdrożyć niezbędne zmiany, tak aby odpowiadała ona aktualnym stanom magazynowym.

Usunięcie towaru z kartoteki jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności uruchamiamy program magazynowy. Klikamy w Towary – Kartoteka towarów lub wywołujemy okienko skrótem CTRL+D. Na ekranie pojawi nam się lista wszystkich wcześniej dodanych produktów. Wystarczy jedynie wyszukać interesujący nas towar, a następnie kliknąć w przycisk Usuń. Program poprosi nas o potwierdzenie decyzji. Produkt zostanie bezpowrotnie wykasowany z bazy. Warto wspomnieć, że każdy towar może zostać swobodnie edytowany. Nie musimy go usuwać, a następnie definiować ponownie. Wystarczy jedynie znaleźć go na liście, a następnie kliknąć w przycisk Edytuj. Możemy tutaj zdecydować o każdym jego parametrze np. jednostce miary, ilości, kodzie kreskowym, uwagach, stanie początkowym, stanie minimalnym itd.