Laser frakcyjny - zastosowanie

W związku z postępem technologicznym i rozwojem medycyny istnieje szansa na to, aby osoby borykające się z wadami wzroku czy problemami skórnymi mogły pożegnać się z nimi raz na zawsze. W celu zniwelowania problemu może pomóc laserowa korekcja wzroku, a także laserowe usuwanie blizn potrądzikowych oraz odmładzanie skóry. Aby jednak móc skorzystać z tego typu zabiegów, należy zapoznać się z warunkami przystąpienia do nich, ponieważ nie każdy mam możliwość wzięcia w nich udziału i nie chodzi tu jedynie o kwestie finansowe.

Laser frakcyjny – zastosowanie

Laser frakcyjny - zastosowaniePrzede wszystkim zacznijmy jednak od omówienia sobie laser frakcyjny – zastosowanie. Tak jak zostało wspomniane powyżej służy on do odmładzania twarzy, rąk oraz dekoltu, a także usuwania blizn potrądzikowych. Jego działanie polega na tym, że emitowane są wiązki dwutlenku węgla, a co za tym idzie przyspiesza on regenerację miejsc zniszczonych. Laser frakcyjny ma za zadanie poprawienie stanu skóry w szczególności jeśli chodzi o jej pigmentację, a także rozszerzone pory. Aby jednak mogło dojść do tego typu zabiegu ważnym jest skonsultowanie się z lekarzem. Zadaniem lekarza jest przeprowadzenie z pacjentem wywiadu, a także wtajemniczenie go jakie są zasady zabiegu laserem frakcyjnym.

Jeżeli pacjent zdecyduje się na wzięcie udziału w zabiegu, otrzymuje szereg zaleceń, do których musi się stosować zarówno przed zabiegiem, jak i po. Zabieg może być powtarzany, jeżeli problem z jakim boryka się pacjent jest na tyle poważny, że jego jednokrotne wykonanie nie przyniesie zamierzonych efektów. Jeżeli mowa o tych ostatnich, to laser frakcyjny efekty potrafi być naprawdę powalający, dlatego warto się jemu poddać.

Laserowa korekcja wzroku

Jeżeli jednak mowa o laserowej korekcji wzroku, to tutaj również koniecznym jest spełnienie określonych wymagać, które będą kwalifikowały pacjenta do zabiegu lub niestety go wyeliminują. Dotyczy to zabiegów wykonywanych w ramach usługi prywatnej, albowiem laserowa korekcja wzroku NFZ nie refunduje. Pacjent, który zechce poddać się tego typu zabiegowi będzie musiał mieć ukończony minimum 21. rok życia. Ponadto powinien przejść pozytywnie badania kwalifikujące go do zabiegu. Jak się jednak okazuje są również i takie choroby wzroku, które dyskwalifikują pacjenta już na wstępie. Przykład do między innymi jaskra, czy wszelkiego rodzaju nawracające stany zapalne.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.fox360.net/pl/