jak zorganizować koncert charytatywny
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Chciałbyś zaangażować się w zbiórkę pieniędzy na szczytny cel? Zastanawiasz się jak zorganizować koncert charytatywny? O tym jak tego dokonać przeczytasz w poniższym artykule.

Konsumpcyjny styl życia

Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu. Kupujemy każdego dnia coraz więcej dóbr, których niekoniecznie nawet potrzebujemy. Nowy telefon co kilka miesięcy, nowy telewizor bo stary był o 5 cali za mały czy kupowanie co kilka lat nowego samochodu na kredyt. Potrzebujemy na to coraz więcej pieniędzy przez co często przepracowujemy się pracując nadgodziny. Na szczęście zarabiamy coraz więcej i coraz więcej z nas nie ma problemów z zaspokajaniem swoich czasami abstrakcyjnych zachcianek. Często zarabiamy na tyle dobrze, że nie zawsze jesteśmy w stanie wydać wszystkich naszych pieniędzy. Jedni z nas odkładają nadwyżkę „na czarną godzinę” na lokacie, inwestując na giełdzie lub po prostu zostawiając ją w banku. To bardzo dobra decyzja, ale czasami warto pomyśleć również o innych ludziach.

Jak pomagać?

W pierwszej kolejności na myśl przychodzi najbliższa rodzina co jest całkowicie zrozumiałem i nie ma w tym nic złego. Swoim bliskim należy pomagać gdy są w potrzebie. Gdy jednak nasi najbliżsi nie potrzebują pomocy, to warto pomyśleć o osobach spoza naszej rodziny i znajomych. Wówczas do głowy przychodzi myśl o przeznaczeniu naszych pieniędzy na jakiś cel charytatywny lub na organizację charytatywną.

Jak zorganizować koncert charytatywny?

jak zorganizować koncert charytatywnyNie zawsze musimy jednak wydawać nasze pieniądze żeby móc pomagać. Środki na cele charytatywne są często zbierane na różnego rodzaju wydarzeniach charytatywnych, takich jak bale, bankiety czy koncerty. Jeżeli jesteśmy dobrze zorganizowanymi osobami to właśnie w taki sposób możemy pomóc i to nierzadko w bardziej efektywny sposób: organizując koncert charytatywny. Ale jak zorganizować koncert charytatywny? To pytanie spędza zapewne sen z powiek wszystkich, którzy czytają ten artykuł. Aby zorganizować koncert charytatywny trzeba wiedzieć przede wszystkim o kilku rzeczach. Pierwszą z nich jest miejsce. Organizując koncert musimy wiedzieć gdzie chcemy go zrobić. Czy będzie to otwarta przestrzeń, a jeśli tak to czy na łonie natury, czy na jakimś rynku? Koncert na świeżym powietrzu może być zrobiony pod gołym niebem lub pod wynajętym namiotem koncertowym. Koncert może być również zorganizowany wewnątrz, np. w Domu Kultury lub na stadionie.

Zbiórka pieniędzy

Drugą ważną rzeczą jest zbiórka pieniędzy. Musimy zdecydować się w jaki sposób poprzez nasz koncert chcemy zbierać pieniądze na cele charytatywne. Pierwszą i najbardziej oczywistą możliwością jest przeznaczenie całości lub części dochodu ze sprzedaży biletów na cele charytatywne. Drugim pomysłem na zebranie pieniędzy są konkursy oraz licytacje przedmiotów. Wystawia się w nich najczęściej przedmioty należące do muzyków grających na danym koncercie. Może być to więc gitara, saksofon czy bębny.

Współpraca:

https://dakolizaki.pl