Funkcjonalny modernizm w Twoim wnętrzu

Sztuka nowoczesna, nazywana modernizmem jest kontynuacją realizmu Paul’a Cezanne, symbolizmu Gauguina oraz ekspresjonizmu Vincenta Van Gogh’a. Ten kierunek nazywa się ideą odwrócenia tradycji, ponieważ wiąże się z nowymi koncepcjami sztuki. Dzieła modernistyczne skupiają się na pogłębieniu refleksji nad językiem artystycznym, stosowaniu nowych unikatowych materiałów. Modernizm doskonale sprawdzi się we wnętrzach aranżowanych w stylu nowoczesnym, w których stawia się na oryginalność i jakość formy.

Modernizm, czyli sztuka nowoczesna jako idealny dodatek do wnętrza

Obrazy modernistyczne sprawdzą się w aranżacjach minimalistycznych. Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy barw i ciepłej kolorystyki nadadzą unikatowy charakter wnętrzu, stawiając na oryginalność i kontrast. Modernizm (https://www.gallerystore.pl/modernizm) sprawdzi się również na ścianach aranżacji skandynawskich oraz klasycznych, ponieważ obrazy cechują się prostotą i klarownością. Jeśli Twoje pomieszczenie urządzone jest w klasyczny, funkcjonalny sposób, a kolory ścian mają charakter stonowany, obrazy modernistyczne nadadzą pomieszczeniu charakteru i urozmaicą jego wystrój. Choć posiadamy szeroką gamę obrazów sztuki nowoczesnej, każdy jest jedyny w swoim rodzaju i znajdzie swoje zastosowanie zarówno w kuchni, biurze, sypialni, jak i w salonie.

Nowoczesne rozświetlenie biura, dzięki obrazom modernistycznym

Modernizm obejmuje kilka prądów artystycznych. Są to m.in. impresjonizm i ekspresjonizm, secesja, czy symbolizm. Każdy z nich charakteryzuje się szeroką gamą kolorów i unikatową treścią. W naszej ofercie znajdziesz wiele obrazów obfitujących w różnorodną kolorystykę, jak również takie w bardziej stonowanym charakterze. Obraz modernistyczne idealnie sprawdzą się na ścianach biura urządzonego w stylu skandynawskim lub minimalistyczny. Takie rozwiązanie przełamie bariery prostoty pomieszczenia i doda charakteru.

Modernistyczna architektura dla każdego!

Modernizm to kierunek, w którym artyści w swoich dziełach inspirowali się otaczającą ich architekturą miast. W ofercie obrazów gallerystore znajdziesz dzieła przedstawiające architekturę sztuki nowoczesnej. Jeśli uwielbiasz klasyczne perspektywy miasta, idealnie sprawdzą się w Twoim salonie grafiki Jana Jerzmańskiego. Jeśli natomiast cenisz w ręku artysty pędzel i subtelność wyrazu, na Twojej ścianie powinien zawisnąć jeden z obrazów z cyklu pt. Modernizm w architekturze wykonany przez Joanny Rzeźnik.