Jak zorganizować czas na naukę?

Organizacja czasu na naukę od zawsze sprawia uczniom największy problem. W tym czasie najchętniej sprawdzilibyśmy internet, porozmawiali ze znajomymi, oglądnęli coś, wszystko, byleby się nie uczyć.

Jak można pomóc uczniom w zorganizowaniu swojego czasu na naukę?

Absolutnie powinno odradzić się odbieranie wówczas dostępu do prądu, czy dostępu do urządzeń dziecka, ponieważ takie metody zniechęcą je do nauki jeszcze bardziej. W telefonach jednak mamy wiele możliwości. Na czas nauki możemy wyłączyć internet, albo wyciszyć powiadomienia. Niektóre z urządzeń mają możliwość włączenia, np. trybu nocnego, dzięki któremu powiadomienia nie pojawiają się na ekranie, a dobrze wiemy, że właśnie te powiadomienia oraz wibracje najbardziej kuszą podczas nauki.

Kolejną dobrą metodą na organizację nauki jest przystosowane miejsce pracy. Biurko, na którym najczęściej odrabiamy lekcje, powinno być czyste, uporządkowane. W takich warunkach lepiej nam się uczy, ponieważ wizualnie nasze miejsce nauki jest schludne.

Mapy myśli to kolejna pomoc w naszej nauce. Są to mapki z krótko wytłumaczonymi pojęciami. Jeśli nie czujemy się na siłach zrobienia takiej mapki, możemy znaleźć na internecie gotowe do wydrukowania.