Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Rodzice decydujący się na skupienie większości swego czasu i energii na rozwój karier zawodowych stoją przed dylematem do jakiego przedszkola posłać swoje dziecko. Jest to dość złożony problem oczywiście jeśli nie szukamy po prostu placówki najbliższej naszemu miejscu zamieszkania, czy też pracy. Więc czym kierować się przy wyborze przedszkola? Jak prezentuje się oferta edukacyjna przedszkoli w Gdańsku i szerzej – w Trójmieście na tle podobnych placówek w kraju?

Wybór przedszkola – czym się kierować?

Czym kierować się przy wyborze przedszkola? Pierwsze co powinniśmy zrobić jako rodzice, to poszukać informacji o dany przedszkolu w internecie. A konkretnie chodzi nam w tym wypadku o opinie innych internautów. Dlaczego są one takie ważne? Przede wszystkim to cenne informacje z pierwszej ręki. Inni rodzice chętnie dzielą się spostrzeżeniami na temat przedszkola, do którego posyłają swoje dziecko. Kiedy już wiemy, że przedszkole ma całkiem niezłą opinię sprawdźmy w jakich godzinach jest otwarte. Ma to szczególne znaczenie jeśli pracujemy w sztywnych godzinach. Warto również zapoznać się z ofertą edukacyjną przedszkola. Jako rodzice musimy bowiem dokładnie wiedzieć w jakim rodzaju zajęć będzie uczestniczyło nasze dziecko. Oczywiście duże znaczenie ma wielkość grupy dzieci jaka będzie przypadała na jednego opiekuna. Im mniejsze grupy tym opiekun może poświecić każdemu dziecku z osobna znacznie więcej uwagi.

Opłata za przedszkole

Nie ma co jednak ukrywać, że większość z nas będzie jednak kierowała się potencjalnymi kosztami. W tym wypadku zdecydowanie więcej będzie nas kosztowało posłanie dziecka do przedszkola prywatnego niż publicznego. Wydaje się również, że oferta prywatne ma jednak więcej plusów w postaci choćby wyżywienia czy poziomu zajęć dodatkowych.

Kwestia lokalizacji

Warto również poruszyć kwestię odpowiedniej lokalizacji. Wybierając odpowiednie przedszkole w Gdańsku warto sprawdzić czy jest ono położone w niedalekiej odległości od innych placówek wychowawczo-oświatowych. Lokalizacja względem naszego miejsca zamieszkania również ma spore znaczenie. Jednak warto, aby dziecko przy przejściu do szkoły podstawowej w Gdańsku nie zmieniało radykalnie otoczenia. Warto więc wybierać takie przedszkola i szkoły podstawowe w Gdańsku, aby były położone w możliwie najbliżej siebie. Oferta całego Trójmiasta w tej materii wydaje się być zadowalająca. Rodzice mają spory wybór pośród placówek zarówno prywatnych, jak i publicznych.