Zabiegi medycyny estetycznej
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Medycyna estetyczna stała się nagle bardzo modnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób decyduje się na zlecenie danych zabiegów korygujących ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu doprowadziło, że tworzonych jest więcej gabinetów medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny stają się zdecydowanie bardziej przystępne. Dzięki temu procesowi dziś nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie zafundować urodowe ulepszenia. Wielokierunkowość takich zabiegów też jest szeroka. Wyróżniają się spośród nich te, które bezapelacyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To ten z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na podaniu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych prosto w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do wszystkich z błon skóry mają możliwość przebić się związki aktywne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na dostarczaniu do wewnątrz skory środków aktywnych z wykorzystaniem fal radiowych; przeprowadza się również mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces bardziej skomplikowany, przeprowadzany przy użyciu igły; bazuje na podaniu związków2 aktywnych przy użyciu igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na co dzień zwana także mikro peelingiem. To sposób automatycznego złuszczania naskórka z pomocą dokładnie nadzorowanego pasma mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza, ubogaca w tlen i wspiera skórę, a komplementarnie ożywia wytwarzanie kolagenu. Za sprawą czego dozwala na pozbycie się niedoskonałości takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Mikrodermabrazję kategoryzuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a poza tym dla alergików (w trakcie trwania zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna metoda; tlen ekstra zwęża naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i tłumi wzrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji zaleca się stosować przy aktywnym trądziku, a dodatkowo w przypadku skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg polega na zwiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem dostarczenia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego efektu. Jest to prosty proces, zajmujący najczęściej dodając ankietę wstępną z zainteresowanym od 45 minut do godziny. Rezultaty są widoczne przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Następstwa funkcjonowania botoksu wypraktykowały najprzód neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki rodzą się z z silnej działalności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze pewny impuls z włókna nerwowego. Kiedy podany zostanie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a przez co nie powstaną zmarszczki. Efekt jest widoczny przez około pół roku.

Za sprawą użycia botoksu można zlikwidować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W rezultacie użycia botoksu można również ożywić włosy.

Liposukcja

To proces likwidowania zbytecznego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią aby pomniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze jest to dostateczne, przy znacznej nadwadze wymagana okazuje się również lipektomia (wycięcie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Zapoznaj się z ofertą Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl