Terrarystyka dla początkujących
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Obecnie coraz więcej osób wybiera na swoich domowych pupili gady i płazy, a w związku z tym zagłębia się w pojęcie terrarystyki. Jest to pojęcie dosyć rozległe, ponieważ obejmuje aspekty planowania, urządzania i budowania terrarium. Jednak, to nie wszystko, terrarystyka to również wiedza o hodowli zwierząt, które zamieszkują nasze terraria. Wraz ze wzrostem zainteresowania terrarystyką powstaje coraz więcej sklepów zajmujących się tą dziedziną.

Terrarystyka  – jak zacząć?

Jeśli zaczynamy swoją przygodę z terrarystyką najlepszym miejscem, gdzie znajdziemy przeszkolonych i wykwalifikowanych doradców jest sklep terrarystyczny. W takim sklepie pracownicy udzielą nam pomocy, odpowiadając na nasze pytania i pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu dla naszego zwierzęcia. Mając zamiar zająć się hodowlą egzotycznego gatunku powinniśmy stworzyć mu środowisko jak najbardziej zbliżone do jego naturalnego. W tym celu specjalizują się wcześniej wspominane sklepu, oferując szeroki asortyment, jak również produkty na zamówienie. Nie zapominajmy również o pracownikach, którzy wkładają swoje serce i zaangażowanie w pielęgnowanie sklepowych zwierząt jak i w doradzanie klientom.

Co jeszcze kupimy w sklepie terrarystycznym?

Zagadnienie terrarystyki obejmuje również specjalistyczne książki o tej tematyce. W sklepach zajmujących się terrarystyką można kupić zarówno żywe jak i sztuczne rośliny do naszego terrarium, jak również podłoża, środki owadobójcze, oświetlenie, maty grzewcze, pokarmy, witamy, zbiorniki wodne i wiele innych produktów. Same terraria mogą być szklane, wykonane z płyty meblowej, laminatu lub osb.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim zajmiemy się tarrarystyką?

Hodowla egzotycznych gatunków w domu, które są dopuszczone do mieszkania w warunkach domowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ale warto wiedzieć, że to przedsięwzięcie na wiele lat, więc powinniśmy zadać sobie kilka ważnych pytań, zanim kupimy ptasznika czy kolorową żabkę. Czy mamy czas zajmować się naszym zwierzątkiem? Czy nas na to stać i przede wszystkim – czy po jakimś czasie nam się to nie znudzi i nie będziemy chcieli go oddać. Nie ma nic gorszego od zaniedbanego terrarium i chorującego, głodującego zwierzęcia. Żadne zwierze pozostawione same sobie nie jest przecież szczęśliwe.

Jeśli jednak już dobrze przemyśleliśmy naszą decyzję należy wybrać sklep specjalizujący się w terrarystyce, gdzie zostaną udzielone nam dobre rady, podpowiedzi i zostaniemy poprowadzeni we właściwym kierunku jeśli chodzi o opiekę nad naszym pupilem i zajmowanie się terrarium. Nie są to łatwe sprawy, ale nie powinniśmy się tego bać, jeśli już nabierzemy wprawy, nasza przygoda z terrarystyką zacznie coraz bardziej nam się podobać, a może nawet zachęcimy do tego innych. Nie ma nic lepszego od obserwacji naszego domowego terrarium i gatunków tam żyjących.