Mezoterapia – na czym polega?

Kondycja naszej skóry wpływa nie tylko na sam nasz wygląd, ale także na stan naszej psychiki. Nawilżona i wypielęgnowana skóra twarzy poza tym, że przekłada się na jakość naszego życia, to także spowalnia cały cykl starzenia się. W dodatkowym zahamowaniu tego procesu, bezsprzecznie pomoże mezoterapia Katowice.

Zabieg mezoterapii

Mezoterapia bezigłowa w sposób całkowicie bezbolesny przekazuje skórze konieczne substancje odżywcze. Jest to, zatem świetna opcja zastępcza wobec tradycyjnej mezoterapii igłowej, która pomimo swojej efektywności, może zniechęcać osoby szczególnie wrażliwe na ukłucia igieł. Sam zabieg mezoterapii trwa do godziny, i składa się z czterech faz, a polega on na wtłaczaniu w skórę substancji aktywnych na właściwą głębokość, przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia uwalniającego prąd elektryczny. Niekiedy, dodatkowo używa się poza metodą elektroporacji, również ultradźwięków.

Dzięki zabiegowi skóra znacznie się oczyszcza, nawilża, wyraźnie napina i wyrównuje, regeneruje, poprawia się koloryt twarzy, a także zostają zredukowane zmarszczki. Dla pełniejszego efektu, zaleca się serię do pięciu zabiegów, co dwa – cztery tygodnie, powtarzaną od dwóch do czterech razy w ciągu roku.

Zabieg mezoterapii – dla kogo?

Zabieg mezoterapii jest niezawodnym sposobem zminimalizowania zauważalnych na skórze oznak starzenia się oraz utrzymania skóry nawilżonej, wyrównanej i znacznie odmłodzonej. Najczęściej, temu zabiegowi poddaje się twarz, po to by zapobiec powstawaniu zmarszczek oraz żeby zniwelować zmarszczki, które zdążyły już wystąpić na skórze, np. bruzdę nosowo – wargową, jak również, aby zlikwidować przebarwienia i plamy. Jednak zabieg mezoterapii nie jest jedynie wykonywany na twarzy, lecz także na szyi, rękach, pośladkach czy brzuchu, ponieważ, co więcej, redukuje cellulit, przystopowuje pojawianie się obrzęków, zmniejsza widoczność blizn oraz rozstępów, ujędrnia ciało oraz nadaje odpowiedniejszy kształt sylwetce.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Pomimo tego, że zabieg mezoterapii jest niegroźny, nie każdy może z niego skorzystać. Oto kilka przeciwwskazań:

  1. Metalowe implanty i wszczepiony rozrusznik serca.
  2. Choroby serca i żył.
  3. Cukrzyca.
  4. Choroby nowotworowe.
  5. Nadwrażliwość skóry i stany zapalne.
  6. Choroby tarczycy.
  7. Ciąża.
  8. Aktywne choroby wirusowe, grzybicze i bakteryjne.
  9. Alergia na składniki używanych preparatów podczas zabiegu.