Męska odzież w dużych rozmiarach? To możliwe!
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Panowie zwykle przykładają uwagę do tego, w jaki sposób komponują swoje stylizacje. Niemniej jednak w przypadku kiedy borykają się oni z nadprogramowymi kilogramami, może się to stać niezwykle wielkim wyzwaniem. Niestety, ubrania w popularnych sklepach z męską odzieżą mają bardzo ograniczone rozmiary, które najczęściej kończą się na XL lub XXL. Okazuje się, że to znacznie utrudnia dobranie odpowiednich części garderoby, a jak wiadomo zły rozmiar, może skutecznie stylizację zniszczyć.

Odzież męska w dużych rozmiarach – czyli jakich?

Okazuje się, że męskie rozmiary odzieżowe, od zawsze były większe od damski. Męskie L nie odpowiadało damskiemu i odwrotnie. Niemniej jednak może zdarzyć się sytuacja w której, panowie będą potrzebować znacznie większego rozmiaru niż wspomniane już L. Co ciekawe, może zajść nawet konieczność dopasowania rozmiaru większego od XL. Niestety odzież męska w dużych rozmiarach nie jest tak oczywista. Zwykle za duże rozmiary w przypadku panów uważane jest L lub XL. Niemniej jednak zgodnie ze standardami, już panowie, którzy poświęcają czas na siłowni i starają się zbudować masę mięśniową taki rozmiar będą nosić. Warto także zwrócić uwagę na to, że niektórzy panowie mają również problem z tkanką tłuszczową, która po prostu nagromadziła się w zbyt znacznej ilości. Wówczas rozmiar L i XL z pewnością nie będą rozmiarami odpowiednimi. Na szczęście niektóre sklepy z odzieżą dla puszystych, a także i niektóre sklepy sieciowe znacznie zrewidowały rozmiary męskiej odzieży. Obecnie panowie mogą dopasować do siebie koszulki i spodnie w rozmiarach:

  • XXL
  • XXXL
  • 4XL
  • 5XL

Oczywiście na 5XL się nie kończy, gdyż wyjątkowo rzadko, jednak w dalszym ciągu można spotkać się nawet z rozmiarem 9XL. Dzięki temu nawet panowie o nieco bardziej korpulentnej sylwetce będą mogli wybrać dla siebie idealny element garderoby, który posłuży im do skomponowania stylizacji.

Dlaczego tak ważny jest odpowiedni dobór rozmiaru męskiej odzieży?

Panowie mają tendencję do zaniżania lub z drugiej strony nawet zawyżania swojego rozmiaru. Okazuje się, że takie praktyki bardzo łatwo zauważyć, a co więcej wyglądają one mocno karykaturalnie. Świetnie dopasowana i dobrana odzież dla panów będzie nie tylko skutecznie maskowała ewentualne niedoskonałości sylwetki, ale także będzie wstanie wyeksponować to, z czego panowie rzeczywiście są dumni. Wobec tego oczywistym jest fakt, że mężczyzna, który na co dzień nosi rozmiar L nie założy potrójnego XL i odwrotnie. Niemniej jednak nawet zaniżenie o jeden rozmiar sprawia, że ubrania stają się nienaturalnie napięte, a ich wygląd mocno na tym cierpi. Z drugiej zaś strony założenie większego rozmiaru o jeden, być może nie jest aż tak katastrofalne w skutkach, ale również nie będzie zbyt dobrze wyglądać. Panowie bez względu na to, jaki mają typ sylwetki, doskonale znają swój rozmiar. Nawet jeśli jest on nieco większy, warto poszukać odpowiednich ubrań i pamiętać, że to ubrania rozmiarem mają się dopasować do panów, a nie odwrotnie.