Leczenie stomatologiczne bez bólu
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Stomatologia zazwyczaj nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym. Od dziecka wpajano nam wykreowany wzorzec złego dentysty, który trzyma w ręku przerażające wiertło. Już na samą myśl przychodzą nas ciarki, a co dopiero jak nam przyjdzie zasiąść na fotelu dentystycznym. Bardzo często jednak ból zęba jest nie do zniesienia, więc chcąc nie chcąc musimy zmierzyć się z rzeczywistością i udać się do specjalisty, aby zapobiec dalszemu cierpieniu.

Usługi dentystyczne na najwyższym poziomie

Czas, jaki spędzimy w gabinecie, w dużej mierze zależy od tego z jakim problemem się borykamy. Nie zawsze od razu trzeba usunąć zęba, bardzo często zwłaszcza w dzisiejszych czasach możemy go uratować poprzez wdrożenie specjalistycznego leczenia. Do dyspozycji mamy nowoczesny sprzęt za pomocą którego możemy wykonywać na przykład leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem. Zwiększa to precyzje wykonywanego zabiegu, pomaga uniknąć niepotrzebnego bólu i bardzo często takie leczenie wykonywane jest w trakcie jednej wizyty, aby ograniczyć czas w jakim nowe bakterie mogłyby z powrotem „nadkazić” zęba.

Przypomnijmy, że właśnie to leczenie polega na usunięciu próchnicy poprzez rozwiercenie zęba, oczyszczenie go z bakterii oraz wypełnieniu kanałów. Kojarzy się to bardzo boleśnie i zazwyczaj odbywa się w ciągu 4-5 wizyt, gdzie w międzyczasie w zębie umieszczona jest trutka, następnie opatrunek i co wizytę czyszczone są kanały. Nie znam chyba takiej osoby na świecie, która wytrzymała by ten zabieg bez znieczulenia. Na szczęście jest on w cenie, bądź refundowany przez NFZ, jeżeli leczymy zęby z rzędu od jedynki do trójki włącznie, czyli tak zwane zęby przednie i siekacze. Jeżeli przypadłość chorobowa dotyczy dalszych zębów to niestety, ale takie leczenie jest płatne i w zależności od wybranego miejsca i stopnia zaawansowania choroby koszty są różne.

Należy wziąć na pierwszy plan jednak kwestie zdrowotne, ponieważ nieleczona próchnica i bakterie w jamie ustnej powodują szereg innych chorób, w tym zapalenie dziąseł oraz schorzenia innych narządów wewnętrznych. Czasami jednak, z różnych powodów, albo nas nie stać na to leczenie albo jest już na nie po prostu za późno. Wtedy stomatolog musi podjąć decyzję o tak zwanej ekstrakcji, czyli usunięciu zęba. Jest to zabieg w pełni refundowany przez NFZ, jeżeli posiadamy takowe ubezpieczenie.

Implantologia

Jeżeli usuniemy zęba należy podjąć kolejne kroki ponieważ ubytek jaki to spowoduje może nieść za sobą kłopoty w naszym życiu. Otóż znacznie to wpływa na zęby sąsiednie, które się mogą przesuwać i wykrzywiać, aby zająć tak jakby wolną przestrzeń. Znacznie to je osłabia oraz nadwyręża dziąsła. Dobrym wyjściem jak zastosowanie implantów bądź protezy zębowej. Tutaj tak samo ceny są różne i mało kiedy zabiegi tego typu są refundowane przez NFZ. jednak nie tylko z bólem chodzimy do dentysty. Wykonujemy tam szereg zabiegów estetycznych, jeżeli gabinet ma takowe w ofercie.

Czym jeszcze zajmuje się stomatolog?

Bardzo popularne jest wybielanie zębów, przypiłowanie w celu ich skrócenia, aparaty ortodontyczne, wstawienie złotych zębów itp. Stomatolog również zajmuje się chorobami w jamie ustnej, nie tylko obejmującymi zęby, ale również język, policzki dziąsła czasami usta. Jest to tak zwana periodontologia. Stomatologia Rzeszów oferuje szeroki zakres usług z zakresu stomatologii, protetyki, ortodoncji i endodoncji oraz wiele wiele innych w tej dziedzinie. Bardzo duży plus za to, że w ich ofercie znajduje się leczenie dziecięce w kwestii profilaktyki i bezbolesnego leczenia chorób jamy ustnej od najmłodszych lat. Dzięki możliwościom dodawania opinii dla różnych placówek, możemy pokierować się popularnością gabinetów stomatologicznych i dobrać dla siebie odpowiednie usługi dentystyczne.

Jak znaleźć dobry gabinet stomatologiczny?

Dzięki temu znajdziemy klinikę, która stosuje najnowsze metody, na nowoczesnym sprzęcie, co może zapewnić nam dokładne i komfortowe leczenie. Profesjonalni stomatolodzy pochodzą do pacjenta jak do człowieka, najzwyczajniej bacząc na jego potrzeby. W gabinetach dostępny jest plac zabaw dla dzieci, poczekalnia, strefa PlayStation 3. W dzisiejszych czasach bardzo pomocny okazuje się być internet, dzięki któremu możemy uniknąć przykrych rozczarowań podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym. Na podstawie opinii licznych osób, możemy dokonać trafnego wyboru za pierwszym razem. Zabiegi jakich dokonujemy u dentysty, czasem okazują się nieuniknione, za to dają nam komfort życia i pozwalają cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem na dłużej. Nie ma nic cenniejszego niż nasze zdrowie, które od zębów może się posypać w drobny mak.