Kuchnie Warszawa - cennik

 

W jaki sposób wybierać meble do kuchni? W pierwszej kolejność warto wspomnieć, że meble kuchenne można nabyć gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zlecić zaprojektowanie i wykonanie kuchni na wymiar. Pierwsza propozycja sprawdzi się tylko w przypadku kawalerek przeznaczonych do wynajęcia. Miejsca roboczego jest albowiem bardzo niewiele, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz montażu.

Meble na wymiar

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej słuszniejszym rozwiązaniem jest już druga możliwość. Możemy tutaj swobodniej manewrować zestawieniem szafek i barw czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednak nie jest bez wad. Musimy wybierać z podanych wymiarów szafek, najczęściej więc zostaje pusta przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi znaczną różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, stąd też zazwyczaj kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod AGD. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej także jest na dość niskim poziomie. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Chociaż i tu warto się zastanowić, gdyż producentów zabudowy kuchennej na wymiar jest dużo, dlatego może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele uzyskamy wymarzoną kuchnię.

Dlaczego więc warto wybrać zabudowę kuchenną na wymiar?

Efektywne zagospodarowanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dopasowane do jej rozmiaru. Wykonawca mebli na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość wybrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dobrać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Wysoka jakość mebli

kuchnie warszawa cennikMeble na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam meble kuchenne na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy między innymi o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego później zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich wytrzymałość i właśnie bezawaryjność.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych wymagań. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dobrany pod nas. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Meble na wymiar – cennik

Na cenę kuchni na wymiar wpływa wiele czynników, jak jakość materiałów, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią zabudowy kuchennej, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie ma co iść w najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła się odklejać. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy dopłacić więcej, a za co mniej.