Jakie dekoracje wybrać na pierwsze urodziny?
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pierwsze urodziny, to zaraz po chrzcie, najważniejsze wydarzenie w życiu najbliższej rodziny dziecka. W tym wyjątkowym dniu, powinno się zadbać nie tylko o wybór szczególnego miejsca celebracji, lecz również o samo przygotowanie i o właściwe udekorowanie wnętrza. O czym należy pamiętać?

Dekoracje na roczek

Dobór dekoracji uzależniamy od konwencji, w jakiej zdecydujemy się urządzić przyjęcie oraz od samego miejsca, w którym odbędzie się świętowanie. Wystrój może być kolorowy, zabawny i wypełniony różnorakim motywem zdobniczym, albo stonowany i szykowny. Od czego zacząć?

Od tortu i urodzinowej świeczki cyferki, która przyozdobi wypiek. Na rynku znajdziemy zarówno eleganckie świeczki ze złotym czy srebrnym brokatem, jak i te bardziej zabawne w kolorze i wyglądzie. Obecnie coraz częściej ucieka się od tradycyjnego wyglądu ciasta urodzinowego, tort nabiera kształtu dowolnej postaci z kreskówki czy zwierzątka, żadnym ograniczeniem dla cukierników nie jest też jego kolor czy przystrajające go figurki. Wyobraźnia nie musi nas ograniczać.

Pompony nadają się nie tylko do udekorowania ściany przy stole ze słodkościami, ale również samego sufitu. Zawieszone nad samym stolikiem dla gości, są idealnym dopełnieniem lampionów, wazoników z kwiatami, talerzyków i serwetek. By uzupełnić całość, należy zdecydować się także na wiszące świderki i girlandy. Charakterystyczne chorągiewki, wstążki, spersonalizowane napisy urodzinowe czy mniej szablonowe w formie, lecz pasujące do specyfiki imprezy, wszystko zależy od kreatywności.

Nic tak nie podkreśli rangi wydarzenia jak balony na roczek. Ciężko wyobrazić sobie urodziny dziecka bez tychże ozdób, zawieszonych przy oknach, wokół wejściowych drzwi, przy suficie, wśród pomponów i girland. W tej chwili, jesteśmy w stanie znaleźć niezliczoną ilość wzorów i kolorów, które będą pasować do każdego przyjęcia dla dziewczynek i chłopców. Najczęściej wybierane balony to gwiazdki, serduszka, balony z nadrukiem graficznym, jak i napisem, zwracającym uwagę na roczek malucha.

Z kilku balonów możemy stworzyć fantazyjną kompozycję, która zachwyci gości, a foliowe balony literki i cyferki fantastycznie podkreślą jednostkowość dnia. Balony to też frajda dla
najmłodszych, w szczególności te wypełnione konfetti, a do tego niezwykłe tło do robienia pamiątkowych fotografii i nagrań.