Jak wybrać futrzaną kamizelkę i do jakich ubrań ją nosić?
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Futrzana kamizelka to popularny i modny element, ale wybierz ją mądrze, aby podkreślić swoją figurę i pozycję społeczną, a nie brak wyczucia stylu. Czy to trudne zadanie? Teraz postaramy się dowiedzieć, jak wybrać kamizelkę futrzaną, aby nie żałować zakupu.

Kamizelka jest to rzecz, w zasadzie, uniwersalna.  Dziś porozmawiamy o rzeczy eleganckiej, niewątpliwie kobiecej i (jak każda prawdziwie kobieca rzecz) może nawet nieobowiązkowej, ale jakże pożądanej w damskiej garderobie – kamizelce z futerkiem.

Kamizelka jest rzeczą odpowiednią bez względu na wiek i dla każdej figury, tutaj najważniejsze jest, aby wybrać fason i nie popełnić błędu. Na co należy zwrócić uwagę przed pójściem do przymierzalni?

Wybór kamizelki futrzanej

Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy element garderoby nadaje sylwetce dodatkową objętość. Modele o szczupłej sylwetce wyglądają korzystnie objętościowo – podkreślają kruchość figury, smukłe ramiona i talię. Właściciele szczupłych sylwetek mogą śmiało kupować kamizelki z puszystego długowłosego futra.

Jednak każdy model z długimi lub krótkimi włosami, dopasowany lub oversize będzie świetnie wyglądał na takiej sylwetce. Kobiety o kształtach odbiegających od nastoletnich powinny być o wiele bardziej ostrożne w doborze stylizacji. Jeśli Twoja sylwetka nie potrzebuje zbyt wiele objętości, warto rozważyć krótkie lub gładkie kamizelki z futerkiem.

Długość kamizelki może być od dość krótkiej (wokół talii) do dłuższej. Dla pań o krągłych kształtach najlepiej wybrać długość do połowy uda.

Należy wziąć pod uwagę swój wzrost. Kobietom niewysokim lepiej pasuje model skrócony, zazwyczaj długość takiej kamizelki wynosi nie więcej niż 55 cm. Futrzana kamizelka o tej długości nie obniży optycznie wzrostu. Dla dziewcząt o wzroście powyżej 170 cm można zakupić kamizelkę o długości 80-90 cm. Oczywiście, należy zwrócić uwagę na kołnierz. Jeśli jesteś bizneswoman i planujesz nosić futrzaną kamizelkę w biurze, modele z kapturem powinny być odłożone na bok. Kaptur jest atrybutem stylu sportowego. Ale na spacery na wsi lub w czasie wolnym taka kamizelka jest całkiem odpowiednia.

Jakie futro wybrać?

Wybór futer jest ogromny, ale co wybrać do futrzanej kamizelki? Po pierwsze, należy określić nie tylko swoje pragnienia, ale także możliwości finansowe. Zdecyduj też, czy kupujesz kamizelkę na uroczyste okazje, czy do codziennego użytku. Najbardziej wyrafinowanymi opcjami będą futra z norek, soboli i owiec domowych.

Bardziej budżetowe, ale nie mniej ciepłe są lis, bóbr i lis arktyczny. Liderem w niszy niedrogich kurtek futrzanych jest oczywiście futro królicze. Warto jednak pamiętać, że futro królika należy do najbardziej krótkotrwałych. Najprawdopodobniej w ciągu kilku sezonów kamizelka straci swój reprezentacyjny wygląd.

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/