Jak obstawiać underdogi?

W rozgrywkach europejskich, obok potentatów o zasłużonej renomie i pozycji, występują też drużyny, które mają mniejsze uznanie na arenie międzynarodowej. Fani, którzy bawią się w obstawianie meczy, zadają sobie pytanie, czy np. Young Boys, które radzi sobie doskonale w szwajcarskiej Super League ma potencjał, by rozegrać dobre mecze w Europie, czy Sheriff stać na godne pokazanie się wśród elity itd.

Czy warto stawiać na underdogi?

Klienci legalnych zakładów bukmacherskich, widzą bardzo atrakcyjne kursy na drużyny, które ich zdaniem mogą wygrać. Klient nigdy nie wie do końca, czy analitycy ustalający kursy podpuszczają go, żeby postawił na drużynę skazaną na porażkę, czy oferują niespodziankę, z której należy skorzystać, by wygrać. Po meczu wszyscy są mądrzy, wiedzą, że Young Boys ograło Manchester United z Portugalczykiem Cristiano Ronaldo w składzie. Przed meczem to nie było takie pewne, wręcz przeciwnie wydawało się surrealizmem. Pewna liczba graczy stosuje tego typu taktykę, ustalili sobie, że będą stawiać na nie- faworytów, uznali, że nie wszystkie kupony im wejdą, jednak, że kursy tych, co się sprawdzą, spowodują, że wyjdą na swoje.

Do jakiego typu graczy, kierowane są zakłady na underdogi?

Po pierwsze należy prowadzić właściwą selekcję, żeby postawić na konkretny zespół, należy wiedzieć coś więcej, niż to, że kurs jest wysoki. W pierwszej kolejce Champions League edycji 2021/ 2022 mieliśmy do czynienia z dwoma zwycięstwami underdogówSheriff ograł u siebie Szachtar Donieck i Young Boys Berno na swoim stadionie Manchester United. Drużyny stawiane teoretycznie na przegranej pozycji, które odnoszą triumf, czynią to najczęściej na swoim stadionie, Mołdawianie są zupełnie inną drużyną na swoim Stadionul Sheriff, Berneńczycy czują się mocniejsi, mając za sobą trybuny na Stadion Wankdorf, FC Porto jest w stanie powalczyć z każdym na Estádio do Dragão. Chcąc obstawiać spotkania nie- faworytów powinniśmy dysponować odpowiednią dawką wiedzy. Klient zawsze odpowiada za swój kupon, jednak by upewnić się w swoich typach, warto czasami posłuchać ekspertów od danych rozgrywek. Specjalistami od danych zespołów często są ludzie, którzy mieli styczność z danymi rozgrywkami. Warto posłuchać głosów, osób, które wypowiadają się na oficjalnych forach poszczególnych zespołów, często dla nich, dany zespół jest najważniejszą wartością, jeżdżą na ich mecze, śledzą spotkania, analizują zagrania, ruchy dokonywane na rynku transferowym, znają zespół od kuchni, w tym wiele tajemnic poliszynela. Przede wszystkim trzeba chcieć zgłębiać wiedzę, cały czas się uczyć, poświęcić czas, by stać się ekspertem, z którego zdaniem będą liczyli się inni. Obstawianie meczy obarczone jest zawsze ryzykiem, trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie nasze typy się sprawdzą.