Dlaczego warto spróbować nurkowania?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że morza i oceany zajmują aż 2/3 powierzchni naszej planety. Co więcej, dna mórz i oceanów są bardzo słabo poznane. Z całą pewnością w mrokach oceanów znajdziemy mnóstwo zagadek do rozwiązania…

Poczuj głębię…

Nurkowanie to sport, który pozwala nam na poznanie małego fragmentu dna morskiego, na własne oczy podziwiać rafy koralowe czy bajecznie kolorowe rybki.

Dlaczego warto spróbować nurkowania? Po pierwsze możemy odpocząć od codziennych obowiązków czy problemów. Przebywania pod wodą pozwala nam na wyciszenie się. A to dlatego, że pod wodą nie docierają do nas praktycznie żadne dźwięki z zewnątrz. W zasadzie słyszymy swój oddech i bicie własnego serca.

Nurkowanie to także gratka dla każdego miłośnika dzikiej przyrody. W zależności od wybranego akwenu możemy podziwiać ośmiornice, kolorowe rybki, jeżowce, czy nasze swojskie szczupaki. Nurkowanie spodoba się miłośnikom historii. Pod wodą znajdziemy mnóstwo wraków, pochodzących z różnych epok. Niektóre akweny, na przykład nasz Bałtyk, to prawdziwe muzea na świeżym powietrzu.

Kto może spróbować nurkowania?

Tego sportu może spróbować każdy, kto jest zdrowy i umie pływać. Konieczne jest też osiągnięcie odpowiedniego wieku. Kurs OWD może skończyć osoba, która ukończyła 14 rok życia.

Mamy ochotę spróbować nurkowania bez konieczności wyjazdu nad morze czy jezioro? Postawmy na podwodną przygodę w Warszawie. Nurkowanie z instruktorem pomoże nam przekonać się, czy to jest sport dla nas. Istnieje duża szansa, że nurkowanie stanie się naszą pasją na całe życie. Voucher na nurkowanie to również ciekawy sposób na obdarowanie bliskiej osoby.