Depilacja laserowa - jakie są jej zalety i kiedy warto ją wykonać?

Depilacja laserowa to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Pozwala on na usunięcie niechcianego owłosienia za pomocą wiązki światła, która ma za zadanie zniszczyć macierz włosa. Dlaczego warto skorzystać z takiej usługi i jaki moment jest najlepszy na zdecydowanie się na nią?

Depilacja laserowa twarzy – jakie są największe zalety wykonania tego zabiegu?

Zabieg ma wielu zwolenników, a zainteresowanie takimi usługami nie bez przyczyny stale wzrasta. To idealny wybór dla osób, którym meszek i obecność włosków na twarzy wpływa negatywne na pewność siebie, a tym samym jakość codziennego funkcjonowania. Znaczącym atutem tego rozwiązania jest jego trwałość, związana z uszkodzenia samego mieszka włosowego, przez co nie odrośnie on w poddanym działaniu wiązki lasera miejscu. Popularne golenie za pomocą maszynki wymaga częstego powtarzania, zajmuje sporo czasu, a także może przyczyniać się do pojawiania się na skórze niepożądanych podrażnień. W porównaniu z wyżej wymienioną powszechnie stosowaną alternatywną depilacja laserowa twarzy zapewnia komfort, oszczędność czasu, a także najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że narzędzie wykorzystywane do wykonania tego zabiegu to sprzęt medyczny, a skutki uboczne jego przeprowadzenia ogranicza się do absolutnego minimum w postaci ewentualnego zaczerwienienia utrzymującego się przez kilka godzin od jego wykonania.

Depilacja laserowa twarzy – kiedy najlepiej ją zacząć?

„Kiedy można zrobić depilacje laserem na twarzy?” to kwestia, nad którą często zastanawiają się osoby, które są zdecydowanie na skorzystanie z takiej usługi. Najlepszym momentem na wykonanie takiego zabiegu jest sezon jesienno-zimowy. W tym okresie przeważają pochmurne dni, a słońce świeci krócej ,przez co człowiek jest mniej narażony na oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego. Kwestia ta jest niezwykle istotna, ponieważ przez duże nagromadzenia barwnika, jakim jest melatonina, którego poziom jest szczególnie wysoki w okresie letnim z uwagi na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz, może zostać osłabiony efekt wykonanej depilacji. Warto pamiętać, że twarz jest niezwykle narażona na ekspozycje na słońce i nawet w sezonie, kiedy oddziaływanie jego promieni na skórę nie jest tak intensywne, zaleca się stosowanie ochronnych kremów SPF. Jesień i zima również idealny moment, aby przygotować się przed okresem wakacji. Warto pamiętać, że najlepsze efekty można uzyskać dopiero do wykonania całej serii zabiegów. Rozpoczęcie korzystania z usług na przełomie października i listopada będzie najlepszym wyborem. Wtedy wszystkie wizyty będą mogły się odbyć przed bardziej intensywnym oddziaływaniem promieni słonecznych. Warto pamiętać, że w okresie korzystania z usługi depilacji laserowej odradza się opalanie, ponieważ intensywne nagromadzenie melatoniny i oddziaływanie na dużą ilość tego barwnika wiązki światła lasera mogłoby przyczyniać się do powstania blizn, oparzeń, czy nieestetycznych przebarwień oraz osłabiać oddziaływanie lasera na samą cebulkę włosa.