Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze nastawienie – chcemy zbyt dużo zyskać błyskawicznie. Wytyczony cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od odpowiedniej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego organizmu niż przetworzony cukier.

5 krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasz układ odpornościowy. Różne choroby dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przyrządzone poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

8 krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

9 krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niekorzystny sposób zachowania.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl